Zpět na úvodní stránku

Jste v sekci Výchova a výcvik

English version
NAŠE HOLKY
NAŠI KLUCI
NEZAPOMENEME
ŠTĚŇATA
SÍŇ SLÁVY
KNIHY
KNIHA HOSTŮ
ODKAZY
KONTAKT
NOVINKY

Poprvé společně

Přivezli jste si chlupatou kuličku poprvé domů. Pelíšek má připravený, misku s čerstvou vodou a nějaké hračky. Ty teď nechte chvíli stranou.

Štěně přišlo do cizího prostředí a musí si svůj nový domov nejprve očichat a počůrat... Prostě to tam u vás málo voní a tak bude štěňátko ctít pachy, které zná. Proto jste si od nás většinou přivezli štěňátky "navoněnou" deku, aby tomu vašemu stále připomínala jeho první domov. Dohodněte se s celou rodinou, kam štěně v bytě či domě pustíte a kam ne. Od prvního dne byste tuto dohodu měli ctít.

Také byste měli od prvních chvil volat na štěně jménem, na které chcete, aby slyšelo. Volání jako "bambulko, medvídku, bobíšku" apod., v něm nevyvolá pocit, že ty zvuky jsou jeho jméno.

Nepřekřikujte se při volání na malého pejska, protože nedokáže rozlišit a poznat, co je jeho jméno. Také přísně dbejte na to, abyste rozlišovali intenzitu hlasu. Pes slyší dobře a je spousta lidí, kteří si pletou důraz s křikem. Na to obzvláště pozor. Může totiž nastat situace, že se vás pes začne bát, protože jste pro něj nečitelní a tím pádem nevyzpytatelní. Může se stát i opačný extrém, a to že vás pes začne ignorovat a dá vám obrovskou práci ho naklonit na svou stranu.

Pokaždé myslete na to, že jestliže pes něco nezvládá či neumí, není "blbý", ale je to VŽDY chyba člověka!

Všechny články v této sekci:
Nedostalo se na vás štěně s PP?
Jak vybírat štěně
Štěně poprvé doma
Proč váš pes skáče?
Proč vám pes demoluje byt?
S labradorem na výstavu

STANDARD
ZDRAVÍ
VÝCH. A VÝCVIK
FOTOALBUM

[Naše holky] [Naši kluci] [Štěňata] [Odkazy] [Knihy] [Kniha hostů] [Home]
[Novinky] [Kontakt] [Standard] [Zdraví] [Výchova a výcvik] [Fotoalbum]

Jafola corporation © 2003